O Kmeni

KDO JSME?

ZÁKLADNA PRO ROZVOJ

Kmen je komunitně-rozvojové centrum zaměřené na sebepoznání a léčení těla, vztahů i mysli. Kmenový prostor je
podporující základnou pro všechny, kteří chtějí žít naplno a srdcem. U nás najdete zázemí, inspiraci a nástroje pro
vaše kroky k opravdovému spojení se sebou, s druhými lidmi a přírodou. S námi můžete objevit a aktivovat svůj plný potenciál.

TVŮRCI ŽIVOTA

Věříme, že každý člověk má možnost vytvořit si spokojený, naplňující a radostný život. Je to v našich rukou a
každý z nás byl obdařen jedinečnými dary a schopnostmi, které k tomu může použít. Sami touto cestou jdeme a
chceme s vámi sdílet plody naší práce. Společně se budeme posouvat ještě dál a skrze opravdovou spolupráci tvořit lepší svět.

OTEVŘENÁ KOMUNITA

Nabízíme bezpečný prostor a nenásilné vedení, které vás podpoří v nalezení vašeho poslání a místa ve společnosti.
Zároveň tvoříme domov pro komunitu srdečných lidí, do které se může přidat každý, kdo s ní bude v souladu. V
Kmeni můžete najít svou rozšířenou rodinu, která vám pomůže rozkvést.

JAKÉ HODNOTY ZASTÁVÁME?

PŘIROZENOST

Autenticita je klíčem k opravdovému růstu. Člověk, který dokáže být sám sebou je silný a zároveň laskavý. Díky objevení své jedinečnosti přinese světu to nejlepší ze sebe. Žijeme v souladu s lidskou přirozeností a s přírodou.

BEZPEČÍ

V Kmeni můžeme být svobodní, uvolnit se, tvořit a růst. V bezpečí můžeme objevovat svou podstatu a zároveň se podívat na to, co nám brání ve štěstí. Kmen je objímajícím a hřejivým místem, kde se namísto hodnocení snažíme vzájemně podporovat.

VZTAHY

Vztahy jsou pro nás to nejdůležitější, co v životě máme. Proto o ně pečujeme a snažíme se hledat způsoby, jak naše vztahy pěstovat a udržovat zdravé. Vytváříme prostor, kde může kvést sounáležitost, soucit a spolupráce.

ŽIVOST

Chceme žít naplno a srdcem. Pracujeme na sobě a
zkoumáme i své stinné stránky. Ale hlavně v našich životech nesmí chybět radost, hravost, smích a zábava.

MYSTÉRIUM

Otevřeli jsme ve své mysli prostor pro něco, co nás
přesahuje. Dovolujeme si řídit se srdcem a nechat se
vést do neznáma.
Svět je pro nás oduševnělé místo a život je hra.

KDO TVOŘÍ JÁDRO?

marek

Marek

Náčelník

Věřím, že každý člověk je jedinečný a narodil se s vnitřními dary – kvalitami a schopnostmi, které má za úkol přinést světu. Všichni v sobě máme poklad, který čeká na odhalení. Abychom ho našli, musíme obrátit svou pozornost do svého nitra a poznat, kdo skutečně jsme.

U většiny z nás je naše skutečné já s jeho obrovským potenciálem ukryto pod nánosem naší minulosti, omezujících přesvědčení a starých zranění. Naše dary jsou však na dosah. Chci vás podpořit v tom, abyste se vydali na cestu ke své podstatě, svobodě a autenticitě. Ze své zkušenosti totiž vím, že tato cesta vám může přinést bohatství, které není měřitelné penězi ani žádným úspěchem ve vnějším světě. Cesta sebepoznání a vnitřní transformace vás může dovést k opravdové síle, lásce, prosperitě a spokojenosti.

psychoterapeutické vzdělání se v mé práci propojuje s moudrostí duchovních pramenů poznání – zejména přírodního šamanismu. Své dary a služby nabízím v podobě terapeutických setkání, při kterých využívám rozhovor, práci s tělem a pohybem, imaginace, meditace, rituály a další metody.

Miluji tvoření všeho druhu, jídlo, tanec a každodenní dobrodružství při realizaci svých snů. Rád trávím svůj čas v přírodě a zkoumáním mystéria života. Nedocenitelné pro mě jsou chvíle prostoupené lidskou sounáležitostí, které mi nejčastěji přináší právě Kmen.

Ke Kmeni mě přivedla má profese, kterou je architektura. Připojila jsem se do rekonstrukce jeho prostorů a za pochodu navrhla vzhled celého interiéru v podobě, ve které ho znáte dnes.

Mojí snahou bylo vytvořit příjemné prostory jako kulisu k nejrůznějším akcím, které Kmen nabízí. Na každou místnost jsou kladeny jiné nároky z hlediska provozu i toho, jak by se v nich měl člověk cítit, a proto každá z nich nabízí také jiný typ prostoru. To mě později také vedlo k vytvoření názvů jednotlivých místností, které vychází z určité hierarchie v pomyslné kmenové osadě a vyjadřují zároveň svoji hlavní kvalitu.
Při rekonstrukci jsme si v podstatě všechno dělali sami s pomocí dobrovolníků a přátel. Již tehdy se začala utvářet komunita kolem budoucího Kmene. Počas tohoto jednoho intenzivního měsíce jsem tu tak nechala kus sebe. A jelikož to bylo někdy až na dřeň, a ta tvoří samotný střed neboli jádro kmene, stala jsem se jeho součástí 🙂

A jak popsat sebe? Kdo jsem? Dřív bych se popsala pomocí různých rolí a nálepek, se kterými se ztotožňuji, nebo kterými mě označuje mé okolí. Ale to, co dělám a co mám ráda se v průběhu života mění a nevyjadřuje to pravou podstatu člověka. Pravá podstata se nedá slovy popsat….Takže asi takto: Jsem člověk na cestě k objevení své podstaty, pravého života a lásky.

V Kmeni bychom rádi nabídli prostředí, které je pro tuto cestu a směr vývoje člověka podporující. Nejsme v tom zatím dokonalí, ale to je ta cesta:)

Těším se na opravdová lidská setkání.

Iva

Divoženka

David

Strážce

Můj příběh v Kmeni začal už dva roky zpátky, když jsme si ho začali vysnívat s bývalou přítelkyní. Mělo to být místo pro každého, kdo hledá bezpečný prostor a nebude se muset bát, že by byl souzen za to, s čím k nám přijde. Chtěli jsme se orientovat na metody seberozvoje prostřednictvím pohybu, práci s konstelacemi a podobně. Jedním z velkých impulzů pro mě na začátku byl rozhovor s terapeutkou Monou Lisou Boyensen, díky které jsem se do realizace centra pustil po hlavě.

Trvalo to skoro rok, než jsme ve čtyřech zformulovali záměr celého centra. Po celou dobu jsme všichni procházeli velkými průlomy. Kmen se tak pro mě stal srdcovou záležitostí. Na začátku to byl byznys se zaměřením na seberozvoj. Dnes už je něčím docela jiným a to oázou klidu a bezpečí uprostřed rušného města.

Sám mám k sebepoznání velice vřelý vztah. Pomohlo mi vyřešit různé vleklé problémy a chtěl jsem něco takového nabídnout lidem kolem mě. Vždy jsem hledal most mezi moderní technologii a jemnohmotnými vjemy a jak prostřednictvím jejich kombinace ovlivňovat realitu kolem sebe. Mám velice vřelý vztah k přírodě a proto jsem hledal cestu, jak přiblížit lidem jak moc je pro nás cenná a že nestojí za to ji zničit. A právě díky tomu vznikla “technologie” darů, která mi tohle vše splnila. V krátkosti jde o to bezpodmínečně darovat ať už přírodě, místu nebo člověku. Vytvořím fyzický předmět na míru, do kterého vložím homeopatickou kompozici, různé drahé kameny a nebo i práškové kovy. Tyto dary tvořím abych uctil přírodu a abych lidem tímto způsobem mohl zprostředkovat přímý kontakt s ní.

V Kmeni mám několik funkcí, starám se o čištění a harmonizaci prostoru a také o finance a cokoliv co je potřeba udělat rukama. To co Ivka navrhla, jsem spolu s pár dobrovolníky a jedním truhlářem zrealizoval. Práce rukama mě vždycky moc bavila a v Kmeni dvojnásob, protože jsme hodně pracovali se surovým dřevem. Je to krásná činnost. Pro Kmen jsem taky vyrobil jeden dar jako vyjádření vděčnosti za to, co nám všem přinesl.

Budu se těšit, až se v Kmeni někdy společně potkáme.

ZASTAVTE SE U NÁS ALESPOŇ NA SKOK!